Lodí na zámek Mitrowicz

Lodí přes soutok na zámek Mitrowicz

Vydejte se za poznáním i zábavou na romantický zámek Mitrowicz a spojte jeho návštěvu s plavbou po řece Vltavě a Lužnici. Z paluby lodi si tak budete moci v klidu a pohodě vychutnat jedinečné pohledy do okolní krajiny.

Vyrážíme tentokrát z přístaviště v Týně nad Vltavou, které najdete na řece Vltavě, téměř v centru města, u parkoviště Pod kostelem (možnost parkování zdarma). K lodní přepravě využijte služeb výletní lodi "Regent", jež několikrát denně vyplouvá směrem k zámku Mitrowicz. Na palubu si s sebou můžete vzít dětský kočárek a třeba i kolo, budete-li chtít prozkoumat krásy okolí. Poplujete nejprve k soutoku Vltavy s Lužnicí, a poté po Lužnici k zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí.

Lodí přes soutok na zámek Mitrowicz

Vydejte se za poznáním i zábavou na romantický zámek Mitrowicz a spojte jeho návštěvu s plavbou po řece Vltavě a Lužnici. Z paluby lodi si tak budete moci v klidu a pohodě vychutnat jedinečné pohledy do okolní krajiny.

Vyrážíme tentokrát z přístaviště v Týně nad Vltavou, které najdete na řece Vltavě, téměř v centru města, u parkoviště Pod kostelem (možnost parkování zdarma). K lodní přepravě využijte služeb výletní lodi "Regent", jež několikrát denně vyplouvá směrem k zámku Mitrowicz. Na palubu si s sebou můžete vzít dětský kočárek a třeba i kolo, budete-li chtít prozkoumat krásy okolí. Poplujete nejprve k soutoku Vltavy s Lužnicí, a poté po Lužnici k zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Plavba k zámečku potrvá přibližně 40 minut, během níž se můžete kochat krásnými přírodními scenériemi a vychutnat si přírodu v celé její kráse. Po příjemně stráveném dni na zámku vás loďka dopraví zase zpět do Týna nad Vltavou. Plavbu však můžete využít i jako jednosměrnou a zpět do Týna se vrátit trasou pro pěší a cyklisty přes rozhlednu na Semenci.

Tento unikátní barokní zámeček pochází z r. 1565 a v posledních letech prošel citlivou a velmi zdařilou rekonstrukcí. Těšit se můžete na krásné zámecké interiéry, zámeckou zahradu a historicky laděný program! Čekají na Vás divadla, pohádky, kejklíři, koncerty historické hudby, šermířská představení, hry pro děti, rukodělné dílničky, dobový jarmark s ukázkami tradičních řemesel a v neposlední řadě v rámci večerních prohlídek i ohnivá show. Zámkem vás provede historická postava, nikdo jiný než samotná manželka Františka Vratislava z Mitrowicz, Anna Marie, rozená Kinská, a přenese vás do r. 1774, kdy byl zámek přestavěn z původní renesanční tvrze do dnešní barokní podoby. Během prohlídky zámku dostanete i záludné otázky a ty úspěšné z vás čeká na konci rozluštění tajenky. Prohlídky jsou uzpůsobené i pro dětské návštěvníky.

Koloděje nad Lužnicí
Telefon: +420 724 975 075
koptis@mitrowicz.cz

Lodí na zámek Mitrowicz, Kam na výlet Hluboká nad Vltavou